Krása jarní zahrady

Jarní zahrady jsou krásné. Všude plno květů, ptáků a hmyzu. Příroda se zelená, kvete. Na mnohých zahradách rostou stromy a zejména ty ovocné nyní kvetou na plno. Mezi nejkrásněji kvetoucí stromy v tomto období patře jabloně. Bílé květy s narůžovělými okraji se každým dnem více a více rozevírají směrem ke slunci. Zlaté

deště svými zářivě žlutými květy přidávají na kráse jarních dní. To vše oživují ptáci žijící v okolí naší zahrady. Ráno se probouzíte se zpěvem kosa černého. K tomu se přidává flétnový zpěv špačka obecného. Leskle černý pták posypaný svítivými diamanty. Ano, tak krásný je. Je zde také velké množství dalších krásných ptáků a sýkorek. Sýkory koňadry a sýkory modřinky se hbitě prohánějí po větvích ovocných stromů. V určitý čas se také objeví rehek domácí, červenka obecná a kos černý. Pravidelně se začal objevovat hýl obecný. Tento drobný zástupce řádu pěvců vždy krásně rudě zazáří při zapadajícím slunci a spustí svou sonátu – kovově hvízdavé „kjí“. Zahradou se také mihl další zástupce rodu sýkor a to mlynařík dlouhoocasý. Prolétající pár těchto sýkorek působil jako bílý přízrak. Na naší zahradě jsem je spatřil poprvé.  Jaro je prostě kouzelné…..

 

       

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Roman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.